כל המידע אודות תקשורת מחשבים

קשרים בין בני אדם מבוססים על תקשורת. קשרים חברתיים ועסקיים גם יחד לא ייתכנו בלעדיה. התקשורת מאפשרת את עצם קיום הקשרים. היא מסייעת ליצירתם, מקלה עליהם, מייעלת אותם, מנגישה ומזמנת אותם מעכשיו לעכשיו הודות לחידושים הטכנולוגיים העצומים שחלו בשלהי המאה ה- 20 ובשני העשורים הראשונים של המאה ה- 21.

תקשורת מחשבים מאפשרת יצירה, פיתוח ומינוף של קשרים חברתיים ועסקיים. במובנים רבים, מהותיים ומשמעותיים, היא קריטית לקיומם. תקשורת מחשבים היא עולם ומלואו. היא מחייבת יצירת מאגר של אנשי תפעול, תחזוקה ואבטחה.

תכנון והתקנה של תשתיות תקשורת

חברות תקשורת רבות מתמחות בתכנון ובהתקנה של תשתיות מחשוב ודיגיטציה על פי דרישות הלקוח וצרכיו, לאחר אפיון והגדרת השימושים. הן עושות זאת תוך שמירה על תקני איכות ובטיחות מחמירים ומחייבים ומציעים ללקוחותיהם חבילת תקשורת ייעודית לעסק ולארגון.

מה כוללת תקשורת מחשבים?

תכנון והתקנה של תשתיות תקשורת על פי תקנים שונים כגון CAT 5E , CAT6, CAT7
תכנון, התקנה והכנה של חדרי מחשב, הכוללים מסדים לחיווט ולקשר עם שרתים על פי צרכי הלקוח עד רמה של משתמש הקצה.
תקשורת טלפוניה
תקשורת סיבים אופטיים

חשיבות תקשורת מחשבים באמצעות סיבים אופטיים

מתאם תקשורת המבוססת על סיבים אופטיים נדרשת בעסקים ובארגונים שהדרישה בהם לרמה הגבוהה והמחמירה ביותר של אבטחת מידע לא ניתנת לפשרה. תקשורת זו מאפשרת העברת כמות עצומה של נתונים במהירות מרבית. תקשורת מחשבים המבוססת על סיבים אופטיים מאפשר תרגום המידע החשמלי להבזקי אור(וההיפך). שימוש עסק או חברה בסיבים אופטיים מעניק להם יתרון יחסי ותועלת רבה: הסיבים חסינים בפני השפעות סביבתיות. היא מקשה מאוד על מעקב וציתות. רמת האבטחה והאמינות שלה הופכת אותה למועדפת. בנוסף, רוחב הפס שלה הוא בלתי מוגבל, מה שמאפשר להעביר כמות עצומה של מידע, להאיץ את מהירות הגלישה ולנצל את מלוא פוטנציאל התפוקה הבלתי נדלית של הסיבים. טווח השידור אף הוא עצום, מה שמייתר את הצורך בשימוש במגברים.

תקשורת מחשבים המבוססת על שילוב של פלטפורמות שונות בכלל ועל שכירת שירותיה של חברה המתמחה באספקתם תחת קורת גג אחת מאפשרת ללקוחות למקסם את משאבי הידע, הניסיון ושירות הלקוחות המקצועי והאדיב וליהנות מיציבות המערכת החשובה והחיונית ביותר לתפקוד העסק, הארגון והחברה.

סוף מעשה בתקשורת מחשבים תחילה
בשירו "דון קישוט" כתב המשורר והפזמונאי יונתן גפן את השורה "וכל המלחמות היום זה על חשמל", בהשאלה לדימוי ניתן להגדיר כי כיום כל התקשורת בכלל ותקשורת עסקית בפרט זה על מחשבים וסלולאר.

תכנון מושכל ובעיקר מקצועי של תשתיות המחשוב היא תנאי הכרחי למיצוי הסיכוי להצלחת העסק והיא הבסיס לפעילות תקינה שוטפת של כל ארגון וחברה. היא גם הדבר הנכון לעשותו כדי לחסוך זמן וכסף, שני משאבים שלא יסולאו בפז.